Kde nájsť skvelé obrázky pre vaše dizajnové projekty?

Home - Tipy - Kde nájsť skvelé obrázky pre vaše dizajnové projekty?

Kde nájsť skvelé obrázky pre vaše dizajnové projekty?

slon

Potrebujete obrázok pre návrh a hlavne rýchlo. Ale nie vždy máte predstavu, čo presne hľadáte. Ale máte pocit že to nebudete vedieť, kým to nenájdete.
V takýchto prípadoch pomáha prechádzať zásobu obrázkov, aby vám poskytla nápady a inšpiráciu. Tu je niekoľko miest, kde môžete ísť.

01. Britská knižnica

britska kniznica

Chcete priniesť svojmu dizajnu nádych minulosti? Jedno riešenie by mohlo byť spracovanie niekoľkých najpôsobivejších snímok minulých storočí a urobiť s nimi niečo kreatívne. Dobrou správou je, že táto britská knižnica obsahuje prekvapivo veľké množstvo snímok online.

Obrazové zbierky na stránkach Flickr Commons ponúkajú prístup k miliónom verejných obrázkov vrátane máp, obrazov, fotografií, reklám a ilustrácií, ktoré vás len povzbudzujú, aby ste ich preskúmali a opätovne použili.

S kategóriami, vrátane všetkého od flóry a architektúry až po fantastické scény, sa tu zobrazuje mnoho inšpirácie. či už ich použijete do svojich návrhov alebo ako odrazový mostík pre vlastné fotografické alebo ilustračné nápady.

 

02. SpaceX

space x

SpaceX navrhuje, vyrába a spúšťa pokročilé rakety a kozmické lode. A jej oficiálny Flickr účet poskytuje množstvo oficiálnych obrázkov pre verejnosť a médiá bez obmedzenia autorských práv.

Väčšina z nich, samozrejme, zahŕňa rakety a vesmírne modely. Takže ak váš projekt sa točí okolo vesmíru alebo sci-fi témy, tu je veľa skvelých snímok, ktoré vám môžu oživiť vašem návrhy.

 

03. Jay Mantr

slon

Jay Mantri je dizajnér so sídlom v Santa Monice, ktorý každý štvrtok postne sedem nových fotografií s licenciou Creative Commons CC0, čo znamená, že ich môžete bezplatne použiť v osobných aj komerčných projektoch. Medzi týmito zbierkami nájdete snímky nádhernej krajiny, architektonickéh detaily alebo celkom abstraktné obrázky.

 

04. Realistic Shots (Realistické zábery)

macka

Realistic Shots je projekt, ktorý založil v roku 2014 Henry Reyes, webový vývojár a zakladateľ spoločnosti Commit 2 Design.

Je to súčasť protestu proti nadmernému využívaniu retuše a úpravám v Photoshope. poskytuje presne to, čo sľubuje: celý rad ostrých fotografií, ktoré ukazujú realitu života, bez retuše.

Pri bezplatnom objednaní, budete mať každý týždeň sedem fotografií vo vysokom rozlíšení pre osobné a komerčné využitie a neustále sa meniace témy. Reyes len žiada, aby ste s nimi na oplátku “urobili niečo kreatívne” ^_^

 

05. Life of Pix

pisaci stroj

Každý týždeň spoločnosť Leeroy, reklamná agentúra v Montreale, pridáva do svojej knižnice “Life of Pix” banku fotografií s vysokým rozlíšením.

Všetky sú profesionálne nafotené a často netradičné a zaujímavé. Nehovoriac o tom, že sú všetky verejné a môžu byť stiahnuté zadarmo a používané v komerčných a osobných projektoch.

Život spoločnosti Pix ponúka tiež skvelý spôsob, ako objaviť nových fotografov: každý týždeň sa dáva do popredia nový “fotograf týždňa”.

 

06. PicJumbo

“Bol som webový dizajnér, fotograf a vývojár WordPress a o niekoľko rokov neskôr nebolo k dispozícii žiadne obrázky s vysokým rozlíšením.” Dizajnér Viktor Hanáček, žijúci v Českej republike.

Takže vytvoril Picjumbo, ktorý teraz obsahuje viac ako 1500 jeho obrázkov vo vysokom rozlíšení, pre dizajnérov, blogerov a podnikateľov na stiahnutie a používanie zadarmo.

Hanáček má celkom unikátny štýl a vezme svet na jeho miesto plné zábavy a nepredvídateľných záberov.

2 komentáre
Viktor / 26.marec 2018

Super tipy. Ja by som este dal do pozornosti https://stocksnap.io/, kde je taktiez mnozstvo obrazkov na pouzitie zdarma.

Odpovedať
EmmaC / 26.marec 2018

Vďaka za koment! a ďalši tip

Odpovedať

Leave A Comment